Mateřské centrum Hvězdička, z. s., Benešov
Navigace
Kontaktní informace
MC Hvězdička - herna
budova piaristické koleje,
Masarykovo náměstí 1
Benešov
Kde nás najdete?

MC Hvězdička - tělocvična
budova Jednoty Coop,
Bezručova 1064
Benešov
Kde nás najdete?

Informace o MC Vám rádi poskytneme na
hvezdicka@hvezdicka.info
tel.: 731 197 930
Blanka Škorpová
tel.: 739 636 981
Martina Götzová

Číslo účtu
184696902/0300

Poštovní adresa
Mateřské centrum Hvězdička
Jana Čechová, předsedkyně představenstva
Vančurova 1146,
256 01 Benešov

Základní fakta

Výroční zprávy Mateřského centra Hvězdička.

Stanovy MC Hvězdička

Provozní řád Mateřského centra Hvězdička

Rozhodnutí soudu o změně na spolek.

Zásady zpracování osobních údajů Mateřského centra Hvězdička, z. s. v souladu s nařízením (EU) 2016/679,
o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů (neboli GDPR). 

 

Mateřské centrum Hvězdička zahájilo svůj provoz v říjnu roku 2003. V současnosti je otevřeno 5 dní v týdnu v budově piaristické koleje, Masarykovo náměstí v Benešově. Týdně se v centru vystřídají desítky dětí, které zde nacházejí zábavu, získávají nové zkušenosti, zvykají si na kolektiv svých vrstevníků. S dětmi se v mateřském centru scházejí převážně maminky. Není však výjimkou, když zde potkáte i tatínky, aktivní babičky nebo dědečky. Mezi dětmi tvoří nejpočetnější skupinu děti ve věku 1 až 6 let. Ale jsou zde i menší batolata a stejně tak si do centra chodí hrát i děti starší. Velmi dobré vztahy má Hvězdička s Dětským domovem Racek. Hvězdička je přístupna všem dětem, včetně zdravotně handicapovaných dětí, které mají v centru vždy dveře otevřené. Nepravidelně mateřské centrum organizuje dětská představení, zábavná odpoledne, víkendové pobyty nebo besedy pro dospělé. Hvězdička je členem Sítě mateřských center v ČR a partnerem Posázaví, o.p.s. (tradičního turistického regionu).

Mateřská centra v České republice mají za sebou již patnáctiletou historii. V roce 1992 vzniklo první mateřské centrum v YMCA Praha. K dnešnímu dni je v Síti mateřských center registrováno více než 339 aktivních center (jejich skutečný počet však bude větší, vzhledem k tomu, že ne všechna centra žádají o registraci v rámci Sítě mateřských center). Členská mateřská centra jsou držiteli certifikátu Společnost přátelská rodině. Evropská síť MC získala v roce 2002 Dubajskou cenu pro MINE. Zakladatelka Sítě MC v ČR paní Rut Kolínská je držitelkou ceny Žena Evropy. Mateřská centra v České republice podporují mimo jiné pražský primátor Pavel Bém či Václav Havel.

Zpět na úvodní stranu


| Autor: Marketa Fikejzova - MC Hvezdicka | Vydáno dne 16. 11. 2007 | 26335 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Fotogalerie

Fotografie z našich akcí naleznete na rajce.cz nebo na facebook.com
Faceobook
Názory, postoje a komentáře můžete sledovat nebo vkládat na facebook.comMC Hvězdička je členem Sítě pro rodinu z. s. a partnerem Posázaví, o.p.s.

Copyright © 2007 MC Hvězdička Benešov, Pražská 126, budova B2, Benešov
tel.: 739 636 981, email: hvezdicka@hvezdicka.info